Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Забезпечення Збройних Сил України БПЛА набуває ознак всенародного проекту

6 січня 2015 року
До процесу забезпечення вітчизняного війська БПЛА разом із науковцями та волонтерами приєднуються навіть школярі

Сьогодні провідні країни світу мають на озброєнні національних збройних сил потужний парк БПЛА різного призначення. Військові БПЛА здебільшого мають тривалий загальний час розробки, випробувань та прийняття на озброєння, фабричну виробничу базу та професійне технічне супроводження процесу використання.

Забезпечення Збройних Сил України БПЛА набуває ознак всенародного проекту

Збройні Сили України на момент початку АТО мали парк застарілих БПЛА радянського виробництва та теоретичні напрацювання в галузі створення сучасних “дронів”. Агресія проти нашої держави та хід проведення АТО швидко викрили всі попередні прорахунки та примусили українців шукати та застосовувати усі можливі сили і засоби для протидії ворогу. Для потреб оборони було ефективно використано все – і згадані застарілі БПЛА, і розробки науковців, і навіть швидко перероблені ентузіастами літаки-моделі. Все, що могло літати, добувати і передавати інформацію, зберігаючи тим самим життя українського солдата, було піднято у повітря.

Сьогодні, завдяки зусиллям керівництва нашої держави, волонтерам та небайдужим людям, ситуація із забезпеченням Збройних Сил України озброєнням та військової технікою значно покращилась. Проте в умовах ведення практично позиційної оборони питання забезпечення військ технічними засобами розвідки (ТЗР) набуває першочергового значення. При цьому, одним з найефективніших ТЗР є безпілотні літальні апарати (БПЛА).

Забезпечення Збройних Сил України БПЛА набуває ознак всенародного проекту

Розуміючи важливість БПЛА, в ЗС України проводиться комплекс відповідних організаційних та технічних заходів. Водночас не залишаються осторонь волонтери. Так, днями на Рівненщині волонтери спільно з військовими випробували розвідувальний комплекс, що складається з двох БПЛА та позашляховика з системою управління. Як зазначають розробники комплексу, його собівартість в рази менша від закордонних та українських аналогів.

У свою чергу, вихованці авіамодельного гуртка станції юних техніків міста Южноукраїнськ Миколаївської області виготовили та передали військовим в зону АТО свій БПЛА. На створення “дрона” юним технікам та керівнику їх гуртка знадобилось півтора місяця. Незважаючи на сарказм скептиків щодо ефективності вказаного зразка, до надходження на озброєння ЗС України професійних зразків БПЛА “дрон” юних винахідників здатний зберегти життя не одного українського солдата.