Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Звернення начальника ГУР МО України з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня 2022 року

Шановні колеги!
Бойові побратими!

Звернення начальника ГУР МО України з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війніСьогодні, 8 травня, весь вільний і демократичний світ відзначає День пам’яті та примирення. Для українців і цивілізованого світу цей день є символом перемоги над нацизмом, адже 8 травня був прийнятий Акт капітуляції гітлерівського режиму.

Ми також вшановуємо подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. Впродовж 1939 – 1945 років втрати нашого народу були безпрецедентними. Історики називають моторошні цифри жертв: понад 5 мільйонів безпосередньо вбитих та закатованих українців, ще більше депортованих, репресованих, евакуйованих, померлих від голоду й холоду наших співвітчизників. Тоді загинув кожен п’ятий українець. Коричнева чума не оминула жодної української родини і торкнулася всіх регіонів країни.

Сьогодні на нашу землю прийшла нова чума – путінський рашизм, що став аналогом нацизму у ХХІ сторіччі. Вже ні в кого немає сумніву, що десятиліттями методично зомбоване пропагандою російське населення у своїй значній більшості схвалювало і схвалює масові злочини путінського режиму в Україні. Російські солдати, виховані на “побєдобєсії” і міфах про 9 травня, у Бучі, Гостомелі, Ірпені, Маріуполі та сотнях інших міст і сіл України вбивали і продовжують вбивати мирних українців, стирати з лиця землі українські міста, катувати полонених.

Пам’ятаючи про страшні події Другої світової війни та її жертви в Україні, ми ще з більшою рішучістю боремося проти російських окупантів, оскільки захищаємо наші сім’ї, будинки, вулиці, міста і села від нового людиноненависницького зла – рашизму, мета якого геноцид Української нації.

Українці вистояли і спільно з іншими народами світу здобули перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Впевнений, ми вистоїмо і зараз й здобудемо перемогу над рашизмом – у війні за нашу свободу, незалежність і щасливе майбутнє. Завдяки нашій боротьбі світ зміниться на краще.

1939 – 1945 – Ми пам'ятаємо!

2022 рік – Не забудемо!

Ми переможемо!

Слава Україні!

 

Начальник Головного управління розвідки
Міністерства оборони України
генерал-майор Кирило БУДАНОВ