Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Зараз у росії залишається близько 950 ракет , ― Вадим Скібіцький

2 квітня 2024 року

Представник ГУР МО України Вадим Скібіцький розповів про актуальний запас російських ракет великої дальності у коментарі для РБК-Україна.

“Зараз у росії, за нашою оцінкою, залишається близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю у понад 350 кілометрів. Ми спостерігаємо тенденцію, що вони, як правило, намагаються тримати свої запаси на рівні не менше 900 ракет”, ― повідомив Вадим Скібіцький.

За його словами, у квітні цього року росія прагне виробити близько 40 ракет Х-101.

“Ми прогнозуємо, що росіяни зможуть провести ще кілька масованих атак (2-3 – саме масованих), а далі будуть змушені знову взяти деяку паузу для накопичення ракет та “шахедів”. Проте окремі локальні обстріли можуть при цьому продовжуватись”, ― сказав Вадим Скібіцький.

Також він описав ситуацію з російськими крилатими ракетами “калібр”, які агресор майже не застосовує з осені 2023 року.

“Агресор накопичує запас крилатих ракет 3М14 “калібр” і має у своєму розпорядженні не менше 260 одиниць. Причому в їхніх планах виробити 30 таких ракет у квітні цього року”, ― зазначив представник ГУР МОУ.

Водночас він нагадав, що росіяни проводять модернізацію протикорабельних ракет “онікс”.

“Що стосується швидкісних ракет, які летять з південного напрямку, наразі складно визначити, чи це ракети “циркон”, чи модернізовані “онікси”, ― зауважив Вадим Скібіцький, додавши що запаси звичайних “оніксів” на росії становлять 440 одиниць.