Повідомлення

Вперше за роки незалежності України проведено огляд оборонно-промислового комплексу

9 січня 2021 року
Про це інформує Урядовий портал
Вперше за роки незалежності України проведено огляд оборонно-промислового комплексу

У 2020 році Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України вперше в історії незалежної України провело огляд національного оборонно-промислового комплексу (ОПК). Головна мета роботи – об’єктивно оцінити спроможності ОПК щодо задоволення потреб сектору безпеки й оборони в озброєнні, боєприпасах, військовій і спеціальній техніці з урахуванням актуальних воєнно-політичних загроз.

Результати Огляду надали можливість:

  • проаналізувати якість системи управління ОПК та ефективність взаємодії органів державної влади у рамках реалізації військово-промислової політики;
  • об’єктивно оцінити поточний стан підприємств оборонної сфери, їхні виробничі потужності та експортний потенціал;
  • оцінити ефективність взаємодії державного та приватного секторів оборонної промисловості;
  • визначити основні напрями реформування ОПК, які стануть основою стратегічних і програмних документів;
  • підготувати рекомендації щодо запровадження пріоритетних заходів у ході реформування ОПК.

“Незважаючи на низку проблемних питань в ОПК, його наявний стан задовольняє основні потреби сектору безпеки і оборони України відповідно до сучасних викликів та загроз. Науковий та виробничий потенціал ОПК дозволяє за умови відповідного фінансування та співпраці з країнами–партнерами розробляти та забезпечувати виробництво сучасних зразків озброєння та військової техніки”, – зазначила заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді.