Повідомлення

“Вами пишається вся Україна”

14 лютого 2015 року
Президент України присвоїв звання Героя України командиру загону спеціального призначення полковнику Олександру Трепаку. Вручення нагороди відбулося під час відвідування Верховним Головнокомандувачем ЗС України навчального центру Національної гвардії України

“Вами пишається вся Україна”Олександр Трепак бере участь у бойових діях з квітня 2014 року. Неодноразово виявляв мужність та героїзм, вміло командував підлеглим особовим складом. Поблизу Артемівська на чолі групи з восьми розвідників захопив блокпост терористів на в’їзді у місто та протягом трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для евакуації пораненого військовослужбовця. Під час бою був поранений, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак бойовиків на Центральну артилерійську базу озброєння у селищі Парасковіївка Донецької області.

Після лікування у шпиталі з 27 серпня по 3 жовтня 2014 року здійснював безпосереднє керівництво обороною Донецького аеропорту, під час якої було підбито 8 танків, знищено більше 270 та захоплено в полон 6 бойовиків.

Також Президент України вручив Золоту Зірку Героя України командиру батальйону 95 окремої аеромобільної бригади майору Ігорю Герасименку.

“Сьогодні мені випала велика честь вручити найвищу нагороду України – Зірку Героя. Кожен з вас отримує цю нагороду за мужність, стійкість, безмежну відданість своїй країні. Ваші імена вже вписані золотом в історію України”, – сказав Петро Порошенко, вручаючи нагороди військовослужбовцям.

“Ви захистили не лише Щастя чи Дебальцеве – ви захистили всю Україну. Вами пишається вся Україна”, – також наголосив Президент.