Повідомлення

“Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій”

20 лютого 2018 року
Президент України під час засідання Воєнного кабінету підписав Закон України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”
“Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій”

Глава держави наголосив, що 20 лютого назавжди увійде в історію України як день трагічний, коли Герої Небесної Сотні захистили наше право на майбутнє. Він нагадав також, що саме 20 лютого розпочалась військова агресія Російської Федерації проти України.

“Я думаю, що буде глибоко символічно, якщо саме сьогодні, через чотири роки після початку агресії, але саме в цей день – 20 лютого, ми з вами обговоримо і я підпишу дуже важливий Закон – Закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на важливості документа: “Цей Закон, з одного боку, відображає мою стратегію як Президента – Верховного Головнокомандувача із повернення окупованих територій під український суверенітет. У цьому Законі ми кваліфікуємо російську державу – як державу-агресора. І це закріплено на законодавчому рівні. У цьому Законі юридично визначено, що саме Російська Федерація окупувала наші території. Цей Закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних Сил України й інших силових підрозділів для оборони нашої держави”, – підкреслив Петро Порошенко.

“Цей Закон фіксує наше право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН”, – зазначив Петро Порошенко та зауважив, що в цих умовах провідна роль для відсічі російської агресії належить ЗС України.

Він доручив Міністру оборони України Степану Полтораку та начальнику Генерального штабу ЗС України Віктору Муженку в найкоротші терміни подати відповідні пропозиції щодо зміни формату на виконання цього Закону, запропонувати кандидатуру Командувача об’єднаних сил, представити пропозиції щодо Положення про Об’єднаний оперативний штаб, представити Стратегічний замисел застосування ЗС України, інших складових частин оборони, здійснити прийняття у підпорядкування Командувача об’єднаних сил визначених сил і засобів від інших складових сил безпеки і оборони.

Підписуючи Закон України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, Петро Порошенко чітко наголосив: “Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій”.