Повідомлення
Учасникам АТО пропонують безкоштовну професійну адаптацію
26 березня 2016 року
Про це повідомляє видання Міністерства оборони “Народна армія”
Учасникам АТО пропонують безкоштовну професійну адаптацію

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції пропонує учасникам АТО дорожню карту щодо забезпечення соціальною та професійною адаптацією. Право на таку безоплатну послугу учасник АТО набуває з набуттям статусу учасника бойових дій.

Для отримання послуги необхідно звернутися із заявою до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання. Там учасникам АТО запропонують курси підвищення кваліфікації або професійне навчання – первинну професійну підготовку, перепідготовку, отримання іншої спеціальності на основі набутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення встановлюється від 20 до 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення – посвідчення встановленого зразка. Тепер формуються групи і пропонується широкий спектр навчальних закладів. Учасник АТО також має можливість пройти професійне навчання в навчальному закладі, який він обрав самостійно.

До заяви необхідно додати такі документи:

копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

копії документів, що підтверджують безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення.

Такими документами можуть бути:

наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань АТО в районах її проведення;

довідка про безпосередню участь особи в АТО згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413;

рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про надання особі статусу учасника бойових дій;

довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення АТО);

витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот