Повідомлення

У Вінниці встановили барельєф у пам’ять про загиблих Героїв України Дмитра Майбороду та Костянтина Могилка

15 червня 2016 року
Льотчики-герої назавжди залишились вірними Військовій присязі та офіцерському обов’язку

Вчора у Вінниці на будівлі Товариства сприяння обороні України, що на вулиці Визволення, відкрили меморіальну дошку на честь двох Героїв України – Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди.

У Вінниці встановили барельєф у пам’ять про загиблих Героїв України Дмитра Майбороду та Костянтина Могилка

Участь у заході взяли представники Командування Повітряних Сил ЗС України, місцевої влади, громадських організацій та духовенства, військовослужбовці гарнізону, рідні та близькі полеглих героїв.

– Обох наших синів назавжди об’єднала безмежна любов до неба та до України. І Костянтин, і Дмитро у критичній ситуації до останньої секунди залишалися за штурвалами своїх літаків і, не вагаючись, віддали свої життя заради порятунку членів екіпажу та уникнення жертв серед мирного населення, – сказала мати Героя Тетяна Майборода.

Батько Костянтина Могилка Віктор Петрович подякував за підтримку і допомогу в увічненні пам’яті Героїв.

– На прикладі їх самовідданості, патріотизму та мужності виховуватимуться майбутні покоління захисників України, – зазначив він.

Начальник штабу – перший заступник начальника авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Ігор Янушевич закликав громадян завжди пам’ятати про подвиг авіаторів.

У Вінниці встановили барельєф у пам’ять про загиблих Героїв України Дмитра Майбороду та Костянтина Могилка

− Сьогоднішнє відкриття меморіальної дошки – це ще одне підтвердження того, що Герої не вмирають. Вони живуть у пам’яті вдячного народу, вони поряд з нами у назвах шкіл, у пам’ятниках, меморіальних дошках та літаках, яким присвоєно ім’я Героїв України Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди. Відкриваючи меморіальну дошку нашим Героям-авіаторам, ми вшановуємо світлу пам’ять усіх, хто віддав життя за свій народ і Батьківщину, за нас із вами, – зазначив він.

Костянтин Могилко загинув 6 червня 2014 року в небі над містом Слов’янськ Донецької області від ракети терористів, що влучила у літак-розвідник, який він пілотував. Костянтину Вікторовичу вдалося відвести літак від населеного пункту і ціною власного життя уникнути жертв серед мирного населення.

Дмитро Майборода загинув 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області, коли його АН-26 був підбитий. Він разом з майором Дмитром Шкарбуном до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися.