Повідомлення

Тернопільчани дбайливо зберігають пам’ять про свого земляка – героя-розвідника Ярослава Горошка

3 червня 2014 року
8 червня виповнюється 20 років від дня загибелі відважного воїна

Тернопільчани дбайливо зберігають пам’ять про свого земляка –  героя-розвідника Ярослава Горошка4 жовтня 1957 року у селі Борщівка Ланівецького району Тернопільської області в родині сільських вчителів Мотрі Лаврентіївни та Павла Кіндратовича народився син – Ярослав.

Герой СРСР підполковник Ярослав Павлович Горошко, гідно пройшовши афганську війну 1979-1989 років, стояв біля витоків створення підрозділів спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

8 червня 1994 року під час проведення заняття з водолазної підготовки підполковник Горошко трагічно загинув та був похований у рідному селі.

У 2003 році в ГУР МО України була створена Книга пам’яті, до якої вносяться відомості про осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток воєнної розвідки України. На першій сторінці цієї книги розміщено інформацію про Ярослава Павловича Горошка.

Також дбайливо зберігають пам’ять про героя його земляки. Сьогодні рідна школа Ярослава Горошка носить його ім’я. Традиційно першого вересня під час урочистостей право бути в складі почесної варти та покласти квіти до барельєфа героя надається кращим учням школи.

До трагічних роковин загибелі розвідника Тернопільська обласна державна телерадіокомпанія транслюватиме впродовж 4-8 червня цикл теле- та радіопрограм, присвячених світлій пам’яті підполковника Ярослава Горошка. Про життєвий шлях героя розповість глядачам телеканалу ТТБ програма “Загублені в часі”, яка транслюватиметься 8 червня. Крім того, спогадами про Ярослава Павловича в рамках телепрограми “Ранок з ТТБ” та радіопрограми “Маю що сказати” поділяться його бойові побратими, односельчани, вчителі та рідні.

Слід зазначити, що робота з вшанування героїчних земляків має в Тернопільській області системний характер. Зокрема, з нагоди 25-ї річниці виведення військ з Афганістану у державному архіві області діє виставка документів “Наш біль чужої війни”. Один з розділів виставки присвячений Ярославу Горошку.