Повідомлення

“Стрілки зупинилися опівночі”

19 грудня 2016 року
Новий проект з такою назвою презентовано у Національному музеї історії України у Другій світовій війні
“Стрілки зупинилися опівночі”

У музеї розпочалися заходи, присвячені зимовим святам. Традиційно в цей час співробітники закладу готують подарунки відвідувачам у вигляді незвичних експозицій. У цьому році презентовано унікальну колекцію годинників, що належали учасникам Другої світової війни, яка отримала назву “Стрілки зупинилися опівночі”.

Під час Другої світової війни годинники мали не менше значення, ніж зброя. Без точних хронометрів не можна було узгодити спільних дій різних військових підрозділів. Досить часто серед бійців годинники вважалися більш цінною відзнакою, ніж звичайні нагороди.

На виставці представлено понад 60 годинників радянського, німецького, швейцарського, американського виробництва, а також документи про нагородження ними. Із кожним із годинників пов’язана цікава історія. Зокрема, трофейний годинник розвідника Миколи Черби був здобутий у ході нічної розвідки на Одещині. Микола Черба зберiгав цей годинник упродовж 55 рокiв, після чого передав до музею.

“Стрілки зупинилися опівночі”

На передовій у засніжених окопах, споглядаючи за стрілками годинників, воїни з нетерпінням чекали настання Нового року та плекали надію, що саме наступний рік принесе перемогу над ворогом і жадану зустріч із рідними.

Музей запрошує оглянути цей новорічний проект, знайти годинник, який Вам сподобався найбільше, та дізнатися його унікальну історію.