Митрофан Юхимович віддав воєнній розвідці все своє життя. У радянській воєнній розвідці, з 1941 по 1977 рік, він пройшов шлях від командира взводу до начальника розвідки військового округу. В роки Другої світової війни Митрофан Черних командував розвідувальними органами, які діяли в тилу нацистів, у повоєнний час служив у підрозділах агентурної розвідки, був на нелегальній роботі та військовим аташе. Із 1994 року й до 2008 року працював у системі воєнної розвідки України – викладав на кафедрі розвідки Академії ЗС України та працював на науковій посаді в одному зі структурних підрозділах ГУР МО України.
Під час викладацької та наукової роботи Митрофан Юхимович був прикладом активної та творчої людини, яка всі свої сили, знання та багатий практичний і бойовий досвід віддавала підготовці керівних кадрів воєнної розвідки та наукового забезпечення її діяльності. Він активно сприяв піднесенню авторитету воєнної розвідки України, пропагував і підтримував її традиції.
У 2009 році з метою вшанування пам’яті легендарного розвідника в одному зі структурних підрозділів ГУР МО України відкрито кабінет імені Митрофана Черних, який згодом було оновлено та суттєво доповнено. Крім того, його ім’я внесено до Книги пам’яті ГУР МО України.
Кавалер восьми радянських і двох українських орденів, багатьох медалей, нагороджений відзнаками Міністерства оборони України та найвищою нагородою розвідувального органу вітчизняного оборонного відомства – відзнакою “Зірка Слави”, – генерал-майор Митрофан Черних є яскравим прикладом мужності, сміливості та професіоналізму розвідника, сумлінного та чесного служіння своєму народові, вірності обов’язку.