Повідомлення

Розвідники, як і історики, завжди оперують фактами

25 січня 2018 року
Маловідомі факти про події столітньої давнини співробітникам ГУР МО України розповів історик Віталій Скальський
Розвідники, як і історики, завжди оперують фактами

За допомогою різноманітних вигадок колись радянська, а нині кремлівська системи маніпулюють людьми та впливають на сприйняття ними тих чи інших подій в історії та сьогоденні.

Кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу історії Української революції (1917–1921 років) Інституту історії України Національної академії наук України Віталій Скальський навів чимало прикладів, коли історичні міфи ставали на службу ідеології і політичних режимів та ефективно виконували роль фундаменту для маніпуляції суспільною свідомістю. Виступаючи перед співробітникам ГУР МО України, науковець розповів, що потрібно робити розвідникам, які в процесі своєї роботи постійно стикаються з проявами ворожої пропаганди, і як відрізнити правду від міфу.

Історичні міфи є такою самою зброєю, як і кулі у звичайній війні. Сьогодні перед українцями стоїть завдання не лише визволити від окупації територію України, а й визволити національну історію з полону маніпуляцій та міфів. Розвідники, як ніхто розуміючи це, щиро подякували гостю за цікаву розповідь та запропонували зробити такі зустрічі регулярними.