Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Розвіднику – Зірку Героя України

9 листопада 2014 року
Президент України Петро Порошенко відвідав у Головному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь” полковника Ігоря Гордійчука та вручив йому державні нагороди – Золоту Зірку Героя України та ордени Богдана Хмельницького II та III ступенів
Розвіднику – Зірку Героя України

“Від імені всього українського народу дякую вам за ті подвиги, які Ви зробили для захисту незалежності нашої держави, за мужність і відвагу, яку Ви продемонстрували, захищаючи Україну. Вами гордиться вся Україна. На Вашому прикладі будуть виховуватись покоління українських воїнів”, – сказав Президент, звертаючись до Героя.

Полковник Збройних сил України, Герой України Ігор Гордійчук очолював загін спецназу під час виконання завдань в тилу противника, одним з перших взяв вершину Савур-могили. Протягом 12 діб у серпні розвідники Гордійчука утримували контроль над Савур-могилою, відбиваючи нічні штурми бойовиків. Полковник був неодноразово контужений, але позицій не залишив. Ігор Гордійчук останнім залишив висоту та рейдовими діями по тилах противника вивів особовий склад з-під вогню. У ході стримування атак терористів отримав тяжке поранення голови та 30 серпня без свідомості був доставлений до лікарні Дніпропетровська. Переніс кілька операцій.

21 жовтня Указом Президента полковнику Гордійчуку присвоєно звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” – за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. У вересні Ігор Гордійчук також був нагороджений орденами Богдана Хмельницького II та III ступенів.

Президент Петро Порошенко доручив інформувати його особисто про стан Ігоря Гордійчука.

Разом з Главою держави полковника Гордійчука відвідали Міністр оборони генерал-полковник Степан Полторак та начальник Генерального штабу генерал-полковник Віктор Муженко.