Повідомлення

Розвідники отримали благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

6 червня 2014 року
Напередодні Дня Святої Трійці Головне управління розвідки Міністерства оборони України відвідав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Його Святість, оглянувши церкву Святого Миколая Мирлікійського Чудотворця, Музей історії воєнної розвідки та об’єкти інфраструктури ГУР МО України, зустрівся з розвідниками.

Начальник ГУР МО України генерал-майор Юрій Павлов відзначив, що прибуття Святійшого Патріарха є великою честю для співробітників розвідувального органу Міністерства оборони України, та запросив Предстоятеля Київського Патріархату до слова.

У своєму виступі Святійший Патріарх зазначив:

Розвідники отримали благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета“Шановні друзі! Дуже радий, що вперше виступаю перед таким товариством. Перш за все, хочу всіх привітати з обранням нового Президента України, яким став Петро Порошенко. На новообраного Президента наш народ покладає великі надії, у тому числі щодо посилення вітчизняної армії. Якщо немає армії – немає держави. Немає мови – немає нації. Немає церкви – немає духовного потенціалу держави.

Сьогодні Україна опинилася у складній ситуації. Ми – жертва агресії. Втратили Крим. Підступний ворог намагається захопити Схід України. Перед народом постає питання – хто переможе? Переможемо ми! Сьогодні ми не сильні, але стоїмо на шляху правди, а вона завжди перемагає. Господь ніколи не буде з неправдою. Зло і Бог – несумісні. Але треба не просто вірити, а бути переконаними, що Господь нам допоможе.

Воїни не повинні боятися смерті. Треба пам’ятати, що немає більшої любові, як своє життя віддати за народ та Батьківщину. Боятися треба гріха. Ми повинні бути сильними духом, а дух наш залежить від віри в Бога.

Треба мати потужну армію, адже у нас з’явився ворог – і це надовго.

Українська церква завжди була, є та буде з народом і з армією. Кожного дня церква на богослужіннях підносить молитву за воїнство. Але ми не тільки молимося, церква допомагає армії практично. Це означає, що церква благословляє військових та весь народ на захист Батьківщини.

Ми віримо, що наша армія зможе захистити нашу державу. Запорукою цього є Бог. З нами правда! Ми переможемо! Коли ми побачимо, як агресор буде переможений, – наша віра укріпиться.

Слава Богу!

Слава Україні!”

Розвідники отримали благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФіларетаПрисутні тривалими оплесками подякували Святійшому Патріарху за його щирий виступ. Користуючись унікальною можливістю, розвідники намагались почути від Предстоятеля Київського Патріархату відповіді на найбільш гострі та болючі питання сьогодення. У свою чергу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет детально відповів на всі запитання, окремо зупинившись на деструктивній ролі керівництва Московського патріархату та ганебних випадках знущань над українськими церквами в Криму.

“Немає докорів до віруючих та єпископату, але керівництво Московського патріархату не хоче засудити агресора та його дії”, – зазначив Предстоятель Київського Патріархату.

На завершення зустрічі начальник ГУР МО України генерал-майор Юрій Павлов щиро подякував Святійшому Патріарху за всебічну допомогу розвідникам та нагородив почесною відзнакою Головного управління розвідки Міністерства оборони України, а також вручив статуетку сови – символ мудрості, пильності та уваги.