Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

росія може посилити ядерний шантаж з метою зірвати візит президента США до Європи

19 лютого 2023 року

росія може посилити ядерний шантаж з метою зірвати візит президента США до ЄвропиВ рф розпочинають масштабні навчання стратегічних ядерних сил напередодні візиту до Європи Президента США Джо Байдена.

Наразі підтверджено підготовку компонентів стратегічних ядерних сил до пуску балістичних ракет морського та наземного базування, а також крилатих ракет повітряного базування.

В рамках підготовки до навчань проведено перевірку системи централізованого бойового управління зс рф «Моноліт». Зокрема, перевірено канали бойового управління, сили та засоби стратегічних ядерних сил (СЯС) переведено у вищі ступені бойової готовності, до екіпажу ракетного підводного крейсера стратегічного призначення доведено бойове розпорядження на вихід у район пуску, підтримується 24-годинна бойова готовність СЯС до застосування.

Також на авіабазі «тамбов» розгорнуто допоміжний пункт управління командування дальньої авіації.

Такі дії військово-політичного керівництва рф, зокрема, є спробою завадити візиту Джо Байдена до Європи, який заплановано на 20-22 лютого, шляхом прямого ядерного шантажу та послабити міжнародну підтримку України.