Повідомлення

Повноправне членство в ЄС та НАТО остаточно гарантує державну незалежність України, національну безпеку, свободу і добробут

9 лютого 2019 року
На цьому наголосив Президент України під час виступу на Всеукраїнському громадському форумі “Відкритий діалог”

“В 2023 році ми плануємо, коли Україна буде відповідати відповідним критеріям, подати заявку на вступ до Європейського Союзу і отримати План дій щодо членства в НАТО”, – наголосив Петро Порошенко.

Він нагадав про подію, яка сталася цього тижня: “Ця подія чітко окреслила нашу стратегічну перспективу на десятиліття вперед. Відтепер курс України на повномасштабне членство в Європейському Союзі та НАТО закріплений в Конституції і має силу не просто закону, а Основного закону”.

“Ідея закріпити в Конституції стратегічний курс на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору виникла не на порожньому місці, не випадково. Вона – логічний проміжний підсумок нашої державницької стратегії на зміцнення незалежності нашої держави та возз’єднання, повернення України в родину європейських народів”, – зазначив він та підкреслив: “Україна та Євросоюз зараз наблизилися один до одного як ніколи раніше. А щодо НАТО, наголошую, жодна держава, яка не є членом цієї організації, не має сьогодні таких близьких відносин з Альянсом, як ми – Україна”.

Водночас Петро Порошенко зауважив, що цього замало. “Лише повноправне і повномасштабне членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно і безповоротно гарантує нашу державну незалежність, нашу національну безпеку. Але не тільки незалежність, не тільки безпеку, а й свободу і добробут”, – сказав він.