Відкриті змагання на найкращий підрозділ спеціального призначення (протидії диверсіям і терористичним актам) організовано Військовою службою правопорядку у Збройних Силах України. Окрім представників ВСП, у заході також беруть участь команди від Військової академії (м. Одеса), Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України й Управління державної охорони.
Турнір традиційно проводять на базі Центру забезпечення навчального процесу Військової академії.
Як розповів кореспондентові Армія Inform головний суддя змагань, начальник відділу спеціального призначення Південного ТУ ВСП полковник Олексій Свідерський, турнір проводять на єдиному тактичному фоні. За легендою, на ворожій території наш військовослужбовець потрапив у біду (наприклад, пілот катапультувався зі збитого літака). Підрозділу спеціального призначення поставлено завдання щодо знаходження, надання допомоги та евакуації військовослужбовця.
Для виконання цього завдання кожна група повинна пройти декілька етапів. Це, зокрема, вихід у район пошуку з десантуванням з вертольота з допомогою парашутів чи спеціальних канатів. Далі, під час пошуку, групи здійснюють орієнтування на місцевості, налагоджують зв’язок із керівництвом, долають заміновану ділянку та водну перешкоду, проходять смугу перешкод розвідника тощо. Після виявлення постраждалого військовослужбовця спецпризначенці надають йому домедичну допомогу та евакуюють до своїх позицій.
Усі етапи максимально наближені до ситуацій, які можуть виникнути в реальних умовах бойової роботи.
Також під час навчань учасники повинні продемонструвати свої навики у володінні вогнепальною зброєю, провести штурм будівлі, де терористи втримують заручників, здійснити десятикілометровий марш-кидок зі спорядженням.
– Під час оцінювання дій учасників судді найбільшу увагу звертають на розуміння командами поставлених завдань та якість їхнього виконання, рівень управління підрозділами, дотримання заходів безпеки, – повідомив полковник Олексій Свідерський.
Також офіцер зазначив, що ці змагання не мають на меті лише визначити найкращий підрозділ, це також чудова можливість оцінити максимальні та оптимальні показники військовослужбовців у виконанні типових завдань, обмінятися та поширити передовий досвід у застосуванні нових тактичних прийомів, випробувати нові способи застосування груп спеціального призначення.