Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч осіб “росгвардії”, які забезпечують окупаційний режим.
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтервʼю для подкасту “(не)Безпечна країна” на Українській правді.
“Така кількість військ на наших територіях дозволяє росіянам проводити ротацію: відводити ті частини й підрозділи, які втратили боєздатність ― де чисельність особового складу менше 50%, у тилові райони. А після відновлення і поповнення вони знову виходять на лінію фронту”, ― зазначив Вадим Скібіцький.
Також він навів дані про кількість російських боєприпасів та спроможності російського ВПК.
Головні тези:
Оборонна промисловість рф здатна виробляти 2 мільйони боєприпасів на рік. Йдеться про снаряди 122 та 152 мм.
Повністю забезпечити потреби російської армії промисловість рф у 2023 році не змогла. Дефіцит склав близько пів мільйона снарядів.
Спочатку росіяни возили снаряди з білорусі, далі закупляли їх в ірану, а потім пішли великі партії боєприпасів з північної кореї.
Ми знаємо, якими маршрутами їх перевозили, на яких складах їх зберігають і як їх далі доправляють на фронт.
У 2024 році росія планує збільшити виробництво боєприпасів, але має низку проблем, пов’язаних із браком складових елементів, кваліфікованого персоналу та виробничих потужностей.
“Наша оцінка — в рф буде залишатись дефіцит на такому ж рівні 500 тисяч боєприпасів і вона буде намагатись десь їх знайти”, — підсумував Вадим Скібіцький.