“Їх п’ять. Це системоутворюючі елементи оборонної реформи, на яких мають зосереджуватися зусилля всіх як у Збройних Силах, так і Міністерстві оборони та підпорядкованих структурах. Перше – це ефективний оборонний менеджмент, що передбачає цілісну діяльність демократичного цивільного контролю та нової військової системи управління згідно з принципами НАТО”, – зазначив Міністр оборони України та звернув увагу керівництва ГШ ЗС України на необхідність у 2019 році завершити формування нової системи управління.
Другим пріоритетом Степан Полторак назвав оборонне планування на засадах спроможностей, поєднане з бюджетними процесами в державі на середньострокову перспективу.
“Третє – оборонні закупівлі за кордоном з новими повноваженнями Міністерства оборони. І тут необхідно буде провести цілий комплекс заходів – на засадах нових правил, з урахуванням норм відповідних європейських стандартів і протоколів”, – підкреслив Міністр оборони.
За словами керівника оборонного відомства, четвертим пріоритетом є оптимізована структура Збройних Сил з носіями конкретних оперативних спроможностей.
“Це стосується ефективного використання людського потенціалу та матеріальних ресурсів шляхом удосконалення організаційної структури Збройних Сил України, раціонального співвідношення чисельності органів військового управління, бойових частин, частин забезпечення, установ та організацій”, – зауважив він.
П’ятим пріоритетним напрямом Степан Полторак назвав інтегровану систему цивільно-військових спроможностей нашої держави для захисту національних інтересів, яка передбачає комплексне використання політичних, дипломатичних та військових засобів.