Повідомлення

Ідеологія військового однострою

16 грудня 2016 року
Українські історики та волонтери презентували співробітникам ГУР МО України новий погляд на історію українського війська та сучасний військовий однострій
Ідеологія військового однострою

Під час російської збройної агресії в Україні з’являється новий образ воїна-захисника. Його основою є самоідентифікація, що ґрунтується на справжній історії українського війська, а не тій, яку десятиліттями нав’язувала радянська пропаганда. Координатор волонтерської групи “Нове військо”, журналіст Віталій Гайдукевич, зокрема, зазначив, що сучасна українська армія є правонаступницею не армії СРСР, а тих збройних формувань, які захищали українську державу у різні періоди нашої складної, але героїчної історії.

Саме для того, щоб військовослужбовці ЗС України могли ідентифікувати себе нащадками славетного воїнства України, колектив волонтерської групи “Нове військо” розробив військові однострої, що повністю відповідають українській військовій традиції. Їх можна було бачити під час військового параду, присвяченого 25-й річниці Незалежності України.

Ідеологія військового однострою

Детально концепцію нового однострою та знаків розрізнення Збройних Сил України представив головний художник робочої групи “Нове Військо” Олексій Руденко. А історик Василь Павлов, учасник проекту “Лікбез. Історичний фронт”, розповів співробітникам ГУР МО України про історичну тяглість в армії України та презентував розвідникам книгу “Історія українського війська”.

Це перше за 80 років ілюстроване видання, яке містить систематичний науково-популярний виклад історії військової справи. Авторами історичних нарисів про становлення українського війська стали 12 істориків-науковців – викладачі провідних університетів України та Великобританії. У виданні міститься інформація про захисників української землі від появи перших професійних військових спільнот на території України в Давню добу до участі українських збройних формувань в антитерористичній операції на Сході України, де народилася сучасна українська армія. У книзі представлені історії звичайних українських вояків, які завжди слугували щитом для своєї Батьківщини, обороняючи рідну землю від загарбників.

Розвідники щиро подякували гостям за надзвичайно цікаві та змістовні розповіді та висловили сподівання на подальші зустрічі.