ЗМІ про нас

Як курсанти-розвідники подолали водну перешкоду в тилу ворога

20 березня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Як курсанти-розвідники подолали водну перешкоду в тилу ворога

На полігоні Центру забезпечення навчального процесу Військової академії (м. Одеса) пройшли практичні заняття з дій в тилу умовного противника. Зокрема другокурсники факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення відпрацювали незвичний спосіб відходу розвідувальної групи з району виконання завдання, а саме з подоланням водної перешкоди. Для цього були використані плоти, які курсанти зробили власноруч з підручних засобів. Але спочатку майбутні офіцери розвідки та спецпризначення провели рекогносцировку місцевості, до дрібниць вивчили маршрути руху, а також ймовірні шляхи відступу у випадку потрапляння у ворожу пастку.

Як курсанти-розвідники подолали водну перешкоду в тилу ворога

Наступним етапом стало виготовлення плотів. З урахуванням обмеження часу, який було відведено на виконання завдання, курсанти успішно впоралися з цією роботою. Їм знадобилося пів години, щоб сконструювати та зробити зручні й легкі плоти. Великі лантухи вони набили порожніми пластиковими баклажками і зв’язали між собою мотузками. Вийшли доволі міцні засоби переправи через водну перешкоду, які могли витримати двох розвідників. Завдання було ускладнено тим, що всі роботи треба було виконувати приховано, не припиняючи пильно стежити за діями противника.

Після завершення підготовчого етапу розвідувальна група завантажилася на плоти й по черзі почала переправлятися на протилежний берег. Коли один пліт рухався, інші розвідники прикривали своїх товаришів. Таким чином вдалося швидко подолати водну перешкоду і вийти у визначене місце збору групи.

– Всі курсанти успішно впоралися з цим завданням, – підбив підсумки керівник занять підполковник Олександр. – Треба підкреслити, що група діяла злагоджено, кожен курсант знав своє місце і конкретне коло обов’язків. Вони самостійно оцінювали обстановку і приймали рішення, виходячи з умов завдання. Незважаючи на прохолодну погоду, активну протидію з боку умовного противника, відхід водним шляхом було виконано досить вдало і несподівано для ворога.

– Завдяки таким незвичним завданням ми навчаємося впевнено діяти у нештатних ситуаціях, – поділився враженням від тренувань курсант Андрій. – Це безумовно знадобиться нам під час організації дій підрозділів у справжній бойовій обстановці.