Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Для окупантів ситуація у Криму  ― гнітюча, ― Андрій Черняк

27 вересня 2023 року

Для окупантів ситуація у Криму  ― гнітюча, ― Андрій ЧернякПредставник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк прокоментував для інформагентства “Захисник” активізацію заходів, спрямованих на ослаблення терористичної росії та звільнення тимчасово окупованого Криму.

За його його словами, атмосфера серед російських окупантів на території українського півострова стає дедалі гнітючішою, особливо після операції Сил безпеки та оборони України  “Крабова пастка” у Севастополі, коли був нанесений ракетний удар по штабу чорноморського флоту росії.

“Крабова пастка” забезпечила серйозний улов. Можна констатувати, що після атаки на штаб чорноморського флоту рф дуже активно рухались автомобілі швидкої, пожежні та катафалки. Тож ситуація для окупантів тривожна, і вона такою залишатиметься для росіян повсюди в Криму, куди б вони не ховали залишки своїх кораблів, штабів чи будь-яких інших об’єктів окупаційної присутності”, ― зазначив представник ГУР МО України.

Він додав, що українська розвідка бачить усі переміщення російських загарбників на території Криму, а Збройні сили України використовують ці розвіддані.

“Єдиний безпечний варіант для росіян у Криму ― перебазуватись геть з українського півострова разом з усім своїм іржавим мотлохом”, ― сказав Андрій Черняк.

Також представник Воєнної розвідки України пояснив значення  регулярної  “бавовни” на росії.

“Можна побачити певну закономірність: горять об’єкти російського ВПК, зокрема ― підприємства ракетної промисловості, вибухають стратегічні бомбардувальники, винищувачі та транспортники на аеродромах, палають їхні нафтобази та інші військові об’єкти, як-от будівлі фсб чи військові містечка з розміщеною там технікою та особовим складом, ― сказав Андрій Черняк, нагадавши про існування списку пріоритетних військових об’єктів на території держави-агресора, які підлягають ураженню.

“Пункт за пунктом у цьому списку з’являються позначки, які свідчать про ефективне ураження або необхідність нанесення повторних, більш бадьорих ударів”, ― додав Андрій Черняк.

Серед іншого, представник ГУР МО України відповів, що кодові назви для спецоперацій української розвідки, як правило, дають  офіцери-виконавці.

“Кожна така назва має за мету підкреслити значення та символізм операції. Наприклад, спецоперація ГУР МО України на території  Криму 24 серпня цього року отримала назву “Пробудження сили”. Вперше за 10 років російського поневолення Криму розвідники-спецпризначенці встановили прапор України, нагадавши усім нашим громадянам в окупації, що свобода і світло мечів українських джедаїв близько, тож настав час активізації руху опору на території півострова, настав час пробудження сили”, ― сказав Андрій Черняк.