Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Депортація кримськотатарського народу – злочин сталінського режиму

17 травня 2019 року
З нагоди 75-ї річниці депортації кримських татар в ГУР МО України відбулось інформування
Депортація кримськотатарського народу – злочин сталінського режиму

Згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792-VIII, щороку 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. До ГУР МО України для проведення інформування було запрошено провідного наукового співробітника Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗС України кандидата історичних наук Віктора Топальського.

Науковець детально розповів розвідникам про історичні корені походження кримських татар, передумови та причини виселення кримськотатарського народу з Криму, а також про те, як депортація корінного народу Криму стала можливою і чому вона консолідує людей і сьогодні.

Проводячи історичні паралелі з 1944 роком, Віктор Леонідович зазначив, що сьогодні, як і 75 років назад, російська пропаганда намагається знищити пам’ять про кримських татар та утиснути їх права як етнічної групи. Змістовною була і розповідь про видатних представників кримськотатарського народу.

На завершення заходу співробітники ГУР МО України подякували лектору за цікаву розповідь та висловили сподівання на подальші зустрічі.