Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Звернення начальника ГУР МО України з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

8 травня 2024 року

Шановні українці!

Звернення начальника ГУР МО України з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 роківЦьогоріч 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усім цивілізованим демократичним світом, з усіма, хто сприймає цю дату не як тріумф переможців над переможеними, а як нагадування про глобальну катастрофу людства і застереження від подібного.

Наша українська земля була основним полем бою в тій війні, а внесок українців у боротьбу з нацистами – колосальним. Майже кожен з нас із самого дитинства чув сумні спогади, жахаючі розповіді учасників та свідків подій тих років, а також їх побажання зі сльозами на очах, щоб наші покоління ніколи не побачили війни.

Ми, українці, завжди свято пам’ятали ці слова, але недокраїна росія, яка завжди позиціонувала себе спадкоємцем великої перемоги над нацизмом, своїми імперськими амбіціями осквернила усі свої подвиги, зазіхнувши на нашу свободу, зруйнувавши наше мирне життя. Анексія Криму, повномасштабне вторгнення на територію України, гучні погрози застосування ядерної зброї… Усі людоненависницькі діяння путінського режиму показали всьому світу, що ми маємо нове зло, гібридну суміш фашизму й нацизму – рашизм.

Українські воїни – гідні нащадки тих, хто переміг нацизм. Тож ми маємо подолати і це зло, спільними зусиллями викорінити в росіян бажання поневолювати вільні народи!

Вічна пам’ять і шана борцям із нацизмом у Другій світовій війні!

Слава Українським Героям усіх поколінь!

Слава нескореній Україні!

Начальник Головного управління розвідки
Міністерства оборони України
генерал-лейтенант Кирило БУДАНОВ