Перед осінньо-зимовим періодом росіяни накопичили озброєнь та знову мають намір наносити удари по енергетичних об’єктах в Україні.
“На жаль, нас знову чекає битва за електроенергію. Сил і засобів у росіян достатньо, [...] щоб створити цілком реальні проблеми не тільки нашій енергетиці, але й нафтогазовій сфері, промисловим підприємствам, військовим об'єктам”, – заявив Кирило Буданов “Українській правді”.
За словами начальника ГУР МО України, наша держава потребує значно більше засобів ППО, ніж має зараз.
Водночас Кирило Буданов не виключає, що і на росії можливі блекаути.
“Тимчасові [блекаути у москві ] теж можливі. Це цілком логічне явище: коли робиш якісь негарні кроки, рано чи пізно воно повернеться до тебе”, – сказав шеф української розвідки.
Найважливіше з інтерв’ю Кирила Буданова:
На півдні продовжується ведення нашої наступальної операції. Відбуваються потужні події з повернення Бахмута.
На ЗАЕС росіяни хотіли зробити штучне перевантаження системи і контрольований викид радіації [...] За нашим розумінням, це точно призвело би до реальної ядерної катастрофи.
Кризовий момент на ЗАЕС ми пройшли, проте якщо росія захоче знову щось подібне скоїти, в неї для цього будуть всі можливості.
Я не знаю, загинув [пріґожин] чи не загинув. [...] У кадирова проблеми з нирками . Була загроза життю, але він це пройшов.
Є людина, яка завжди приносила проблеми Україні. Це генерал бєсєда [керівник 5 служби фсб]. Дуже проблемна людина. Він багато зла накоїв для України. Ну нічого, час все розставить.
Агентурна розвідка [росії в Україні] провалена, а радіоелектронна й кіберрозвідка на дуже високому рівні.
Світ виявився не готовий до війни такої інтенсивності. І це, до речі, один із висновків, які точно будуть робити всі країни після цього. Всі будуть намагатися нарощувати свої арсенали.
Замороження конфлікту? Цього не можна допускати. По-перше, це буде зрада людей, які залишаться на окупованих територіях. По-друге, неправильно з точки зору пам'яті тих, хто загинув, і тих, хто зараз воює.
Треба пам'ятати, що кілька мільйонів людей зараз живе в окупації, і вони чекають, коли їх звільнять. Це, до речі, одна з основних функцій держави.
Можливість для дипломатії буде в той момент, коли війна буде завершена: [...] або коли ми воєнним шляхом повернемо наші території, або коли складуться події так, що буде чітка впевненість, що росія реально почне виводити свої війська по кордонах 1991 року.