Повідомлення

Законом про національний спротив передбачено дієвий механізм захисту України

19 липня 2021 року
Начальник ГУР МО України прокоментував ухвалення Верховною Радою України Закону України “Про основи національного спротиву”
Законом про національний спротив передбачено дієвий механізм захисту України

– Прийняття цього Закону в умовах постійного нарощування російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях створює дієвий механізм захисту України від російської збройної агресії. Захист України є всенародною справою і здійснюється як на підконтрольній, так і на окупованих територіях нашої держави, – зазначив начальник ГУР МО України Кирило Буданов.

Нагадаємо, 16 липня 2021 року Верховна Рада України визначила правові та організаційні основи національного спротиву. За законопроєкт № 5557 у другому читанні та в цілому проголосували 313 народних депутатів.

У Законі враховано досвід країн-членів НАТО, зокрема Литви, Естонії та Польщі, сучасні практики організації всеохоплюючої оборони та національні особливості організації спротиву агресору. Він передбачає впровадження системи загальновійськового навчання населення, розвиток територіальної оборони та руху опору та охоплює широкі верстви населення України.