Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

“За війну росіянам доведеться дуже довго платити”― начальник ГУР МО України Кирило Буданов

17 травня 2023 року

“За війну росіянам доведеться дуже довго платити”― начальник ГУР МО України Кирило БудановНачальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов дав інтерв’ю проєкту “Антиподи”.

За словами керівника воєнної розвідки України, від особового складу російської армії, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24.02.22, станом на зараз майже нічого не залишилось.

“Стандартне обличчя військових бригад зс рф ― це вже третій і четвертий склад. Тобто від тих, хто йшли 24.02.22 вже нічого не залишилось. Якості нема. Залишилась тільки кількість”, ― заявив Кирило Буданов.

Керівник воєнної розвідки України додав, що втримувати чисельність армії агресор зможе впродовж певного часу, оскільки кількість населення рф становить понад 110 мільйонів. Утім наступальний потенціал російські збройні сили втратили.

Головні тези з інтерв’ю генерал-майора Кирила Буданова:

росія ― не срср: вони не можуть виробляти [високоточну технологічну зброю] в достатніх об’ємах. Санкції відіграють у цьому певну роль, але це не єдиний і не вирішальний фактор.

Єдина причина того, що дрони падають на Кремль, ― російська агресія.

Абсолютна більшість еліт росії проти цієї війни. Інше питання ― як перейти до реалізації [їхнього невдоволення].

Керівництво рф досі утримує суцільний контроль над діяльністю усієї своєї системи.

Вплив пріґожина не зменшився. Чи переможе пріґожин у протистоянні [з міністром оборони рф шойґу та начальником генштабу зс рф ґєрасімовим]? На мою думку, переможе. Їхній конфлікт не інсценований, а реальний.

ґєрасімов і шойґу були дуже “за” війну проти України, але стали жертвами своєї ж пропаганди. Керівництво рф вклалось у неї так, що пропаганда зрештою почала впливати на них самих.

Щойно ситуація в рф захитається, кадиров одним з перших вийде з-під контролю. У нього немає виходу, бо майже при всіх варіантах подальшого розвитку подій кадирову немає місця. Це буде війна за виживання.

У кадирова певні проблеми зі здоров’ям та з надмірним вживанням наркотичних засобів.

Ми не збираємось атакувати Білорусь. Відколи останній російський солдат утік з Київщини, жодних загроз з білоруської території не було.

В окупованому Маріуполі та на параді в москві 9 травня був несправжній путін.

путін ― законна ціль для України, але наразі ми не робимо спроб його знищити. В теорії ― це важко.

Визнання смерті путіна дуже швидко й різко все змінить. Чи використаємо ми цей момент ― ось у чому питання.

Нам відомо, що у 2021 році путін був дуже сильно хворий ― це факт. У нього рак, і він проходив серйозне лікування від найкращих фахівців з усього світу. Що буде далі? Давайте дочекаємось.

З певними діячами з російської опозиції ми ведемо роботу: вони є для нас і джерелом інформації, і надією на якесь майбутнє, бо як би територіально не видозмінилася рф після закінчення війни, якась її частина буде з нами межувати.

Маємо бути сильними, щоб цей дурнуватий сусід більше ніколи не робив подібних речей. Наша справа ― не дозволяти нікому з будь-якого боку влазити в наші справи.

Є росіяни, які навіть з певних патріотичних міркувань йдуть з нами на співпрацю. Вони розуміють, що це ненормальна ситуація, яка сталась. З ними всіма та тими, хто розкаявся й готовий до видозмінення росії, до виведення військ з України, до відбудови, до вибачень перед українським народом ― ми готові співпрацювати.

Відверті покидьки, ґвалтівники, воєнні злочинці понесуть заслужену кару у будь-якій країні світу. Заслуженою карою за такі діяння може бути винятково їхня ліквідація. Нічого іншого я не розглядаю. Це моя особиста думка, я її притримуюсь і буду втілювати в життя.

Демілітаризована 100-кілометрова зона вглиб рф ― нормальна дистанція. Це зона, з якої неможливе ураження звичайними засобами. І швидкий ривок до кордонів теж буде неможливим. Встановлення такої зони ― наша мета.

Будь-який засіб, який сприяє завершенню війни та виходу на наш кордон ― він підходить.

Пересічним росіянам доведеться дуже довго платити за війну: як економічно, так і репутаційно, політично.

Повне інтерв’ю дивіться за лінком: