Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

За весну-літо Росія збільшила свій військовий контингент у Криму

27 серпня 2021 року
Начальник ГУР МО України надав коментар Українському центру безпеки та співпраці з приводу мілітаризації Крима Росією
За весну-літо Росія збільшила свій військовий контингент у Криму

“Восьмий рік Україна стримує російську агресію. Ми фіксуємо стягування російських військ та зброї до наших кордонів та на окуповані нею території Сходу та Крим.

З перших днів окупації Кремль перетворює Кримський півострів на мілітарну базу для контролю над Чорним та Азовським морем, провокацій та погроз країнам всього Причорномор’я, зокрема Україні та нашим натівським союзникам. Ми спостерігаємо, як загроза не лише Україні, а усій Європі, зростає з кожним днем.

В українській мові є фраза “непокаране зло зростає”. Саме так майже 100 років тому сталось з нацистською Німеччиною, а сьогодні ми спостерігаємо той самий сценарій з Російською Федерацією. Проте загарбництво та шантаж на світовому рівні не мають характеризувати наш час. Тому Україна запустила Кримську платформу як перший крок міжнародного дипломатичного тиску. За ним будуть інші.

Ми готові до боротьби аж до повної деокупації Кримського півострову. Крим буде звільнено, а злочинців – покарано. Ми зробимо для цього все можливе та неможливе”, – заявив Кирило Буданов.

З початку окупації півострова Росія практично щороку збільшує свій військовий контингент у Криму, перетворивши колись курортне та квітуче місце у мілітаристичну фортецю. Зрозуміло, що саме це і була основна мета окупації Криму, адже півострів має дуже вигідне геополітичне розміщення, що дозволяє Росії мати суттєві переваги та можливість впливу на країни причорноморського регіону та “качати права” у самому Чорному й Азовському морі. Окрім того, Москва використовує півострів і як базу для забезпечення російської військової присутності в Сирії.

Про справжні причини окупації розуміють вже і самі мешканці півострова, які діляться своїми думками у соцмережах та ностальгують про український Крим.

Нагадаємо, що для повернення півострова Україна ініціювала міжнародний майданчик – Кримську платформу, який розпочав свою роботу у Києві напередодні 30-ої річниці Незалежності України. Мета платформи – обговорення шляхів деокупації Криму.

Повний матеріал читайте за посиланням.