Харків’янин Ігор з позивним Куджо став до зброї одразу після 24 лютого 2022 року. Тепер він командує другою штурмовою ротою спецпідрозділу ГУР МО України “Kraken”.
В інтерв’ю розвідник, який до великої війни не мав жодного військового досвіду, розповів історію власного бойового шляху.
Перший бій ― за звільнення Питомника, звідки росіяни обстрілювали Харків.
“Заходили пішки. Ліс густий. Наш передовий загін наштовхнувся на ворога, викликав підмогу. Навкруги стрілкотня, стоїть російська «мотолига»… Спочатку не розумієш що робити, бо навичок насправді ще не було. Але ми відвоювали і зачистили позиції, ще й трофеїв понабирали”, ― пригадав Куджо.
Ще один складний штурм ― у Білогорівці на Луганщині.
“На той час це була одна з найгарячіших точок фронту. І бригада, яка там стояла, нас відверто проводжала… Нам тиснули руки і запитували, де ми залишаємо речі, щоб передати у підрозділ”, ― розповів розвідник.
Під час вогневого нальоту Куджо з побратимами знищили тоді понад пів сотні окупантів та їхню техніку, а потім вийшли фактично повним складом. З огляду на інтенсивність і складність бою, зовсім без втрат, на жаль, не обійшлося.
“Як би цинічно це не звучало, але готуючись до операції, ми завжди прораховуємо кількість можливих 300-х. Коли йдуть такі бої, без поранених майже ніколи не буває”, ― пояснив спецпризначенець.
Один із найбільш емоційних для Куджо епізодів трапився у звільненій Балаклеї.
“Ми в’їжджали на техніці у звільнене місто, назустріч вибігли мама з донькою років 14-ти. Вони вітали нас, тримаючи український прапор, і плакали. Їхні обличчя до сих пір перед очима. Це дуже сильно мотивує”, ― розказав командир.
Про звільнення Балаклеї і Куп’янська, поранення поблизу села Подоли, обов’язки командира роти, а також про весілля розвідника Куджо під час великої війни, читайте в інтерв’ю РБК-України.