Повідомлення

З нагоди Дня воєнної розвідки України у ГУР МО України презентовано Книгу Слави та скульптурну композицію, присвячену учасникам АТО

7 вересня 2015 року
Першим до Книги Слави внесено ім’я Героя України старшого лейтенанта Євгена Зеленського, який загинув під час виконання бойового завдання

Книгу Слави засновано для вшанування осіб, які зробили вагомий внесок у розбудову та розвиток воєнної розвідки України, проявили мужність і відвагу під час виконання бойових або спеціальних завдань, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України, досягли значних успіхів у військовій службі та праці.

Першим до Книги Слави внесено ім’я командира розвідувальної групи 8 окремого полку спеціального призначення Героя України старшого лейтенанта Євгена Зеленського. Молодий офіцер отримав смертельне поранення, прикриваючи своїх товаришів під час виконання бойового завдання у місті Щастя Луганської області.

Витяг із Книги Слави начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Валерій Кондратюк вручив батьку героя-розвідника Олександру Олександровичу Зеленському.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко, який сьогодні відвідав ГУР МО України та привітав розвідників з професійним святом, написав у Книзі: “Глибока шана та вдячність патріотам України і професіоналам своєї справи, чиї імена внесені до Книги Слави Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Слава воєнним розвідникам! Слава Україні!”.

Розвідникам – учасникам антитерористичної операції присвячено скульптурну композицію “Козак-Переможець”.

Козак символізує силу й мужність Українського народу у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність держави, уособлює найкращі національні риси українців – волелюбність, патріотизм, незламну силу духу, звитягу та героїзм.

Також частиною композиції є алегоричний образ зла у вигляді дракона, що намагається загарбати Україну, якого перемагає український козак.

– Вірю, що у цій героїчній боротьбі Український народ переможе, і на нашій землі запанує мир і спокій, – наголосив, презентуючи скульптурну композицію начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Валерій Кондратюк.