Повідомлення

Виступ Президента України з нагоди 24-ї річниці воєнної розвідки України

7 вересня 2016 року
Виступ Президента України з нагоди 24-ї річниці воєнної розвідки України

Глава держави зазначив, що в історії національної безпеки України воєнна розвідка посідає важливе місце, залишаючись опорою нашої державності та одним із інструментів захисту національних інтересів від зовнішніх загроз. У нинішніх непростих умовах розвідка спромоглася наростити свої можливості, ефективно перерозподілити сили, спрямувати їх на виконання найбільш важливих завдань у боротьбі із агресором – щоденно з ризиком для життя, проявляючи стійкість, мужність та героїзм, воїни-розвідники виконують бойові завдання, методично викривають злочинну діяльність російських окупаційних військ на територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим.

“Розвідники – еліта нації, еліта Збройних Сил і дуже шкода, що ми не можемо показати ваше обличчя народу. Це та ціна, яку ви платите за дуже важливу роботу для держави”, – сказав Петро Порошенко.

Президент повідомив, що за період проведення антитерористичної операції загинуло 162 воїна-розвідника, 632 – отримали поранення. Їх пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання.

Найголовнішим завданням для воєнної розвідки України Верховний Головнокомандувач назвав своєчасне викриття подальших планів та намірів противника стосовно продовження гібридної агресії проти нашої держави.

“На основі інформації воєнної розвідки міжнародному співтовариству надаються незаперечні докази безпосередньої участі збройних сил Російської Федерації в агресії проти України”, – зауважив Петро Порошенко.

Щодо подальших очікувань від воєнної розвідки в рамках виконання положень Стратегії національної безпеки України Президент акцентував на необхідності приведення структури воєнної розвідки у відповідність із стандартами НАТО з урахуванням досвіду бойових дій на Сході України; розширення спроможностей агентурної розвідки та нарощування потенціалу радіоелектронної, космічної і геопросторової розвідок, у першу чергу, на тимчасово окупованих територіях України; посилення аналітичного напряму діяльності; налагодження співробітництва зі спеціальними службами держав – членів НАТО та Європейського Союзу.

“Досвід, набутий з початку російської збройної агресії проти нашої держави, має бути врахований при розробленні нового Закону України “Про розвідувальну діяльність”, робота над яким наближається до завершення. Потребує вдосконалення і система розвідки Збройних Сил України. Завдання на цьому напрямі визначені в Стратегічному оборонному бюлетені, який підтримали країни-партнери НАТО на Саміті у Варшаві”, – сказав Глава держави.

Сьогодні Глава держави відвідав Центр технічної розвідки ГУР МО України, де обробляється інформація про діяльність Збройних Сил країни-агресора – РФ у Криму та на окупованих територіях України. Петро Порошенко також ознайомився з новими засобами розвідки. Президенту були представлені факти порушення Мінських домовленостей, виявлені українськими розвідниками за допомогою сучасних засобів розвідки.

На думку Президента, створення Центру є вагомим внеском у розбудову єдиної системи розвідувального забезпечення держави. “Фактично це початок автоматизації процесу збору та обробки розвідувальної інформації. Подальше нарощування можливостей цього центру дозволить інтегрувати дані, добуті усіма видами технічної розвідки (космічної, повітряної та радіоелектронної), і передавати їх до Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства оборони України, а також у Головний ситуаційний центр України. Упевнений, що Центр технічної розвідки стане однією з головних складових майбутньої об’єднаної автоматизованої системи управління воєнною розвідкою України”, –наголосив Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України.

Ще раз вітаючи розвідників з професійним святом Петро Порошенко відзначив діяльність всіх підрозділів, подякував за мужнє виконання бойових завдань поблизу Донецького і Луганського аеропортів, у боях на Савур-могилі, за участь у звільненні Слов’янська, Краматорська, боях під Дебальцевим та в багатьох інших місцях. Високо оцінив і роботу ветеранів воєнної розвідки, завдяки яким “зросла нова генерація високопрофесійних оперативних офіцерів, аналітиків та фахівців технічних видів розвідки”.

“Там, де було гаряче, попереду завжди були воїни-розвідники”, – підкреслив Президент.

“Вірю, що молоде покоління розвідників примножуватиме славу воєнної розвідки, яка є взірцем професіоналізму, доблесті і честі, і продовжуватиме самовіддано захищати інтереси українського народу. Переконаний, що ваші найкращі риси та величезний потенціал, патріотизм і відповідальність, високий професіоналізм та самовіддана служба дозволять подолати всі виклики і загрози. Дякую всім воїнам-розвідникам за відданість, мужність і героїзм у вашій нелегкій, але почесній справі захисту Батьківщини”, – наголосив Глава держави.