ЗМІ про нас

Виробник безпілотного комплексу “Фурія” відзвітував про постачання для ЗС України

27 грудня 2020 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Виробник безпілотного комплексу “Фурія” відзвітував про постачання для ЗС України

Науково-виробниче підприємство “Атлон Авіа”, яке є виробником безпілотного авіаційного комплексу “Фурія”, прийнятого на озброєння ЗС України у квітні 2020 року, повністю виконало Державне оборонне замовлення. Про це повідомив директор підприємства Артем В’юнник, пише “Defense Express”.

“Збройним Силам України у цьому році поставлено декілька десятків БпАК А1СМ “Фурія”, які призначені для розвідки та коригування вогню артилерії. Саме під ці завдання і розроблявся та вдосконалювався наш комплекс. Головний споживач розробки – це артилерійські підрозділи бригад, з якими у нас налагоджено тісний зв’язок”, – зазначив він.

За його словами, війська вже тривалий час застосовують комплекс і набутий досвід є корисним і для самих артилеристів, і для розробників та виробників безпілотних комплексів, яких у Збройних Силах вже значна кількість.

“Також ми провели ремонт та оновлення низки наших комплексів, які раніше були поставлені до частин ракетних військ та артилерії”, – наголосив Артем В’юнник.

Безпілотний авіаційний комплекс А1-СМ “Фурія” призначений для проведення якісної та ефективної тактичної повітряної розвідки й коригування артилерії в будь-який час доби.

Виконання ДОЗ-2020 у порівнянні з минулим роками було суттєво ускладнене як впливом пандемії – бо закордонні постачальники затягували відвантаження комплектуючих, так і тим, що в самій Україні ухвалення цьогорічного ДОЗу відбулося зі значною затримкою. На його виконання залишалось лише декілька місяців.

“Проте навіть в таких умовах нам вдалося завершити збирання усіх замовлених комплексів і без жодних зауважень з боку військового представництва вчасно передати продукцію замовник”, – повідомив директор НВП “Атлон Авіа” Артем В’юнник.

Ефективність застосування безпілотних авіаційних розвідувальних та ударних комплексів вкотре була доведена під час нещодавнього військового конфлікту у Нагірному Карабаху.