Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Випускнику Академії сухопутних військ старшому лейтенанту Євгенію Зеленському присвоєно звання Героя України (посмертно)

26 серпня 2014 року / Медіа-група Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
 

Випускнику Академії сухопутних військ старшому лейтенанту Євгенію Зеленському присвоєно звання Героя України (посмертно)23 серпня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння звання Герой України з врученням ордену “Золота зірка” старшому лейтенанту Євгенію Зеленському (посмертно).

Відповідно до нього командир групи 8-го окремого полку спецпризначення оперативного командування “Північ” Сухопутних військ ЗС України старший лейтенант Євгеній Зеленський нагороджений за мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя (посмертно).

17 червня в місті Щастя Луганської області групі Євгенія Зеленського було поставлено завдання визволити з полону іншу групу. Потрапивши в засідку, під шаленим вогнем терористів старший лейтенант Є.Зеленський до останнього прикривав бійців, надав їм можливість перегрупуватися. Група відбила напад, командир отримав поранення, не сумісні з життям.

Випускнику Академії сухопутних військ старшому лейтенанту Євгенію Зеленському присвоєно звання Героя України (посмертно)Євгеній Олександрович Зеленський народився 28 січня 1991 року в німецькому місті Потсдам. Змалку мріяв наслідувати свого батька, який також присвятив своє життя службі в Збройних Силах. Тож, після закінчення школи, влітку 2008 року, Євгеній вступив до Академії сухопутних військ, де впродовж чотирьох років здобував фах військового розвідника.

Навчаючись у видовому військовому виші, курсант Зеленський завдяки своїм організаторським здібностям був призначений на посаду командира навчальної групи.

– Сержант Зеленський завжди був на своєму місці, – пригадує його колишній командир майор Олександр Купінський, який тоді очолював навчальний курс. – Поняття особистої взірцевості, відповідальності за особовий склад та порядності були для нього пріоритетними, за що він користувався заслуженим авторитетом не лише серед підлеглих, але й командирів.

Євгеній не хапав з неба зірок, стабільно вчився на “добре” та “відмінно”, проте завжди й по-справжньому турбувався про стан дисципліни та навчання курсантів його групи. Особливо прискіпливо він ставився до набуття підлеглими практичних навичок за фахом під час польових виходів.

– Справжньою метою для Євгенія завжди був не особистий успіх, а позитивний результат всього колективу, – поділився один із його наставників старший викладач кафедри тактико-спеціальних дисциплін підполковник Ігор Польцев.

Випускнику Академії сухопутних військ старшому лейтенанту Євгенію Зеленському присвоєно звання Героя України (посмертно)– Пам’ятаю, як вже перед самим випуском із Академії під час державних екзаменів хлопець особисто контролював, як його підлеглі складали кожен іспит. Він не просто робив те, що повинен в такому випадку робити кожен командир, а всіляко підтримував своїх однокурсників, а кожна відмінна оцінка за індивідуальні знання підлеглих для нього були досягненням всієї навчальної групи.

Після навчання в Академії сухопутних військ тоді ще лейтенант Євгеній Зеленський був скерований для проходження подальшої служби на посаду командира групи до 8-го окремого полку спеціального призначення у місто Хмельницький.

Два роки потому, коли територіальна цілісність, суверенітет та незалежність України опинились під загрозою, старший лейтенант Зеленський у складі свого підрозділу вирушив виконувати завдання в ході проведення антитерористичної операції.

Зі своїми підлеглими він завжди перебував у найгарячіших точках зони АТО. Командування йому довіряло виконання найвідповідальніших завдань, а його бійці завжди були впевнені у своєму командирові більш, ніж на 100%. Їхні сподівання він не підвів ні разу, і у найвідповідальніший момент ціною власного життя врятував свій підрозділ, довівши право бути справжнім Героєм.

Ті, з ким він навчався військовій справі, його друзі, співслужбовці та командири пам’ятають Євгенія Зеленського завжди життєрадісним, в гарному настрої і налаштованому на позитив. У кожній непростій ситуації він намагався бути оптимістом і скеровувати інших на цей же курс. Він віддавав всього себе служінню Батьківщині та українському народові, й навіть не встиг створити власну сім’ю. Всю свою любов та турботу він віддавав батькам та двом сестрам. Проте планів на своє майбутнє та майбутнє всієї країни в Героя України Євгенія Зеленського було більше, ніж на одне життя.

Випускнику Академії сухопутних військ старшому лейтенанту Євгенію Зеленському присвоєно звання Героя України (посмертно)На жаль, доля розпорядилася по-іншому і справжній друг, обдарований командир, мужній воїн й просто порядний та чуйний син своєї країни Євгеній Олександрович Зеленський пішов із життя таким молодим.

Весь колектив Академії сухопутних військ висловлює щирі співчуття рідним та близьким старшого лейтенанта Євгенія Зеленського з приводу його героїчної загибелі в ім’я майбутнього України. Його подвиг назавжди залишиться в серцях вихованців Академії та пам’яті всіх прийдешніх поколінь українців.

І тут, як ніколи, доречне гасло новітньої єдиної та незалежної України: “Слава Україні! Слава її Героям!”.

 


Майор Антон МИРОНОВИЧ,
Медіа-група Академії сухопутних військ