Повідомлення

Випробуваний боєм БПЛА “Лелека 100” прийнято на озброєння Збройних Сил України

13 травня 2021 року
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України

Випробуваний боєм БПЛА “Лелека 100” прийнято на озброєння Збройних Сил УкраїниВідповідно до наказу Міністерства оборони України на озброєння Збройних Сил України прийнято безпілотний літальний апарат “Лелека 100”.

За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, “Лелека” – уже відомий та перевірений у бойових умовах безпілотник. Комплекс перебував в експлуатації українського війська із 2016 року, неодноразово застосовувався в районі проведення операції Об’єднаних сил та зарекомендував себе позитивно.

“Сучасна війна продемонструвала перевагу застосування розвідувальних і ударних БПЛА у єдиній системі із іншими підрозділами. “Лелека” – це “очі” і “вуха” на полі бою для виконання завдань з аеророзвідки, картографування місцевості. Він може патрулювати, передавати оперативну інформацію та отримувати точні координати у режимі реального часу. Важливо, що ми прийняли на озброєння зразок, який вже проходив випробування не лише на полігонах, але й у реальних бойових умовах”, – наголосив Андрій Таран.

“Одночасно із прийняттям на озброєння позитивно вирішено питання щодо можливості серійного виробництва безпілотника “Лелека 100” в Україні на основі комплектуючих вітчизняного виробництва. Очікуємо, що постачання комплексів у Збройні Сили України розпочнеться уже цього року. В нашому народі кажуть “лелека – щастя в сім’ю”. Сподіваюся, цей “Лелека” порадує нашу армійську родину”, – підсумував Андрій Таран.