“7 вересня для відзначення Дня воєнної розвідки України було обрано не випадково. Саме в цей день 1992 року Президент України підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки. За час існування Радянського Союзу на території України не було стратегічного компонента розвідки, а тільки розвідувальні управління округів. Після розпаду СРСР офіцери-патріоти почали повертатися додому і формувати стратегічну складову воєнної розвідки, розбудовувати інші підрозділи: радіоелектронну, радіотехнічну розвідку тощо. І найголовніше – вдалося повністю зберегти всі розвідувальні компоненти, які на той час були на території України і ввійшли до складу ЗС України.
Реформування воєнної розвідки відбувалося поетапно. На першому, після розпаду Радянського Союзу, тривала розбудова та створення органів управління воєнної розвідки, агентурної та радіоелектронної розвідки, а також інформаційної складової, щоб з перших днів забезпечити керівництво незалежної молодої української держави достовірною інформацією про наміри, плани ворога, які могли перешкоджати національним інтересам. На другому етапі багато зусиль було спрямовано на модернізацію сил і засобів розвідки, розвиток космічної розвідки, інших високотехнологічних видів діяльності, без яких розвідка не може виконувати поставлені перед нею завдання. Третій етап відбувався в умовах російської збройної агресії, яка докорінно змінила вимоги до організації та ведення розвідки, а також ставлення до воєнної розвідки в нашій державі”, – розповів військовим журналістам Вадим Скібіцький.
Також представник ГУР МО України розповів про підготовку та вимоги до розвідників, про навички та вміння, які повинен мати військовий розвідник для успішного виконання як повсякденних, так і спеціальних службових завдань.
Прочитати повністю інтерв’ю можна за посиланням.