Повідомлення

Вони врятували Україну

16 жовтня 2015 року
Військове телебачення України презентувало фільм “Рейд” про героїзм українських воїнів, які у серпні минулого року зупинили військову агресію Росії на Сході України
Вони врятували Україну

“Фільм народився з того, що я звернув увагу на цитату американського військового експерта Філіпа Карбера, що українські десантники з 95-ї бригади зробили найдовший рейд збройного формування у військовій історії світу. Це понад 400 кілометрів. Ми починаємо фільм із цього рейду, який дозволив українській армії звільняти території. Потім росіяни почали активніше використовувати свою артилерію і 24 серпня ввели свої війська – сталася Іловайська трагедія. Після цього були вже інші рейдові операції, які допомогли зупинити наступ ворога, що планувався за двома напрямками – на Маріуполь і Харків, і змусили ворога сісти за стіл переговорів”, – розповів автор ідеї фільму радник Міністра оборони України Олексій Макухін.

Прем’єра фільму відбулася 12 жовтня в столичному кінотеатрі “Україна”, а 14 жовтня стрічка демонструвалася в ефірі загальнонаціональних телеканалів.

Прем’єру фільму відвідав Президент України Петро Порошенко. Він зазначив, що операція, яка показана в фільмі, має увійти до підручників військової історії.

“Такий фільм не замінить жодна книга історії, на ньому виховуватиметься не одне покоління патріотів, тому що патріоти за рік не народжуються, їх треба виховувати”, – зазначили українські бійці, які побували на прем’єрному показі.

Переглянути фільм можна на каналі “Військове телебачення України” в мережі YouTube.