Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Вони віддали свої життя, щоб жив український народ

14 жовтня 2018 року
У Міністерстві оборони України відбулося урочисте відкриття Зали пам’яті захисників України
Вони віддали свої життя, щоб жив український народ

Участь у заході взяв Президент України Петро Порошенко разом з дружиною. Зала пам’яті захисників України створена з метою вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок упродовж 1992–2018 років.

“Невідомо чи існувала б Україна... Це завдяки їм український народ є і буде. Це завдяки їм була зупинена російська агресія, яка так зухвало почалася. Це завдяки їм Київ, Дніпро, Львів, сотні наших міст та десятки тисяч сіл та селищ мають можливість жити мирним життям. Низький уклін і вічна пам’ять. Не забудемо і не пробачимо агресору”, – сказав Петро Порошенко.

Зала пам’яті – це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали вміщено 2532 таблички з прізвищами військовослужбовців ЗС України, які загинули впродовж 1992–2018 років.

Неподалік від Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал буде здійснюватися ударами Дзвону залежно від кількості загиблих у цей день.

Всередині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України зазнавали бойових втрат.

Дзвін пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.