Повідомлення

“Воїн крізь віки”

14 травня 2015 року
Мобілізований розвідник Микола Балабан, історик за фахом, який декілька місяців боронив державу поблизу Дебальцевого, виступив ідейним натхненником фотовиставки про українських воїнів
“Воїн крізь віки”

Виставку світлин “Воїн крізь віки”, яка втілює образ українського захисника від найдавніших часів до сьогодення, відкрили у столичному Національному музеї Тараса Шевченка. З унікальними експонатами ознайомилися курсанти, військовослужбовці, бійці добровольчих батальйонів та поціновувачі фотомистецтва.

– Перебуваючи в зоні проведення АТО, я зрозумів, що людям бракує образів історичного українського воїна. Тож вирішив довести кожному, що на теренах України військова традиція зародилася кілька десятків століть тому. Росія постійно створювала момент меншовартості для України, що негативно впливало на людський світогляд, – зауважив Микола Балабан. – Ми використали метод історичної реконструкції, аби якнайточніше відтворити задумане.

Завдяки фото можна побачити, як виглядали воїни Київської Русі, запорізькі козаки, Січові стрільці, вояки армії УНР, УГА, холодноярівські повстанці, бійці УПА, червоноармійці та нинішні герої – бійці і волонтери АТО.

Цікаво, що на знімках зображені не актори, а професійні реконструктори та історики, а період, присвячений АТО, знімали на Луганщині, причому фотографу позували справжні військовослужбовці Збройних Сил України.