Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Воєнна розвідка вшановує пам’ять Героя України, генерал-майора Максима Шаповала

27 червня 2022 року
Воєнна розвідка вшановує пам’ять Героя України, генерал-майора Максима Шаповала

Минуло п’ять років відтоді, як 27 червня 2017 року внаслідок терористичного акту ворог убив розвідника, начальника спеціального резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони України, учасника російсько-української війни Максима Шаповала.

Усе його професійне життя – це взірець служіння своїй країні, народові, яке він із гідністю провів у воєнній розвідці.

З початку російсько-української війни в 2014 році він опинився в гущі подій: брав участь у бойових діях щодо захисту та територіальної цілісності України, зокрема в Донецькій і Луганській областях. Під його командуванням група спецпризначення у травні 2014 року першою зайшла в Донецький аеропорт. Максим Шаповал неодноразово планував і проводив розвідувальні рейди у глибокий тил ворога, завдяки чому українське командування вчасно оповіщалося про сили і переміщення противника, розгортання ворожої артилерії та інших засобів ураження. Такі розвідувальні дії врятували життя багатьом українським воїнам і цивільним.

Максим Шаповал загинув внаслідок вибуху автомобіля в Києві, що було кваліфіковано як терористичний акт, пов’язаний з його професійною діяльністю. Він залишив по собі яскраве, мов зірка, життя і добру пам’ять про свою військову звитягу, мужність і обов’язок.

Герої не вмирають!

Слава Україні!