Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Воєнна розвідка України продовжує доводити причетність російських військових до захоплення Криму та Донбасу

21 грудня 2020 року
До окупації України причетні кадрові військовослужбовці з усіх військових округів РФ
Воєнна розвідка України продовжує доводити причетність російських військових до захоплення Криму та Донбасу

За інформацією воєнної розвідки України, ключову роль в анексії Кримського півострова відіграли тодішній командувач Сухопутних військ ЗС РФ генерал-полковник Істраков та командувач 58 армії Південного військового округу генерал-лейтенант Гурульов. Про це в ефірі телепередачі “PROВійсько” заявив представник ГУР МО України.

За словами Вадима Скібіцького, центр управління військовою агресією проти України знаходився в Генеральному штабі РФ. Безпосередня координація та управління окупаційними військами здійснювалися через Південний військовий округ РФ.

“Ми відслідкували всі батальйонно-тактичні групи, які заходили на нашу територію. Їх очолювали професійні військові з Південного, Західного та Центрального військових округів. Першим командувачем 1 АК був генерал Зусько. Командувачем 2 АК був генерал Кузовльов. Вони зайшли на територію України зі своїми підлеглими батальйонно-тактичними групами. І ці групи були основою для формування частин і з’єднань 1 та 2 армійських корпусів”, – заявив представник ГУР МО України.

За інформацією воєнної розвідки України, щорічно на ротаційній основі участь у бойових діях на території України беруть до 800 кадрових офіцерів ЗС РФ. Їх відбір та підготовка здійснюється на території Південного військового округу. Також на території РФ окупантам видають документи прикриття та паспорти так званих “ДНР”, “ЛНР”. Все це робиться для того, щоб максимально засекретити участь кадрових російських військових у бойових діях на території України. Однак, за словами Вадима Скібіцького, ГУР МО України має повну та достовірну інформацію стосовно командирів усіх окупаційних підрозділів періоду 2014 – 2017 років та продовжує збір доказів участі вищого військового керівництва та військовослужбовців РФ у вчиненні на території України злочинів проти людяності. Вся отримана інформація передається та надалі передаватиметься до міжнародних судів.