Повідомлення

Відсьогодні по Україні запускають 565 стаціонарних пунктів вакцинації проти COVID-19

22 березня 2021 року
Про це повідомив Урядовий портал
Відсьогодні по Україні запускають 565 стаціонарних пунктів вакцинації проти COVID-19

З 22 березня для вакцинації відкриються 565 пунктів щеплення проти COVID-19. Вакцинація відбуватиметься у стаціонарних (тимчасових або постійних) пунктах щеплення.

Стаціонарні пункти щеплення працюватимуть у закладах охорони здоров’я. Для організації безпечного вакцинування ці кабінети щеплень обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцини. Медики, які в них працюватимуть, пройшли відповідне навчання. У декількох областях такі кабінети працюють у пілотному режимі з 19 березня.

З 29 березня для вакцинації додатково будуть відкриті понад 2500 пунктів щеплення, які розпочнуть свою роботу в разі надходження нової партії вакцини. З моменту надходження нової партії вакцини розпочнеться запис на вакцинацію людей віком від 80 років, яких також передбачено вакцинувати на другому етапі дорожньої карти.

Наразі в Україні здійснюється імунізація вакциною CoviShield/AstraZeneca виробництва індійського Інституту сироватки крові, 500 тис. доз якої було закуплено державним коштом. Ця вакцина ефективна та безпечна. Дозвіл на її використання дали Всесвітня організація охорони здоров’я, Велика Британія, Європейський Союз, Індія та Канада.

Усі щеплення проти COVID-19 є добровільними й безоплатними.