Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про основи національного спротиву

30 червня 2021 року

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про основи національного спротивуУчора депутати Верховної Ради конституційною більшістю підтримали в першому читанні законопроєкт № 5557 про основи національного спротиву. За його ухвалення проголосували 318 народних обранців з 350 присутніх, що стало демонстрацією єдності в українському парламенті щодо доленосного для національної безпеки та оборони рішення.

Зазначений законопроєкт є результатом спільного напрацювання представників усіх видів і родів військ (сил), представників ветеранських організацій та експертів під загальною координацією Президента України. Він готувався на основі вивчення досвіду країн – членів НАТО з організації всеохоплюючої оборони, зокрема територіальної оборони, руху опору та підготовки населення до захисту своєї країни. Тому напередодні голосування у НАТО висловились про підтримку закладеної у законопроєкті ідеї розвитку національного спротиву. Так, стратегічний радник НАТО з питань Cил спеціальних операцій Майкл Ріпасс (США) зазначив, що в НАТО готові надати експертну підтримку щодо законопроєкту № 5557.

Нагадуємо, що законопроєкт № 5557 Президент України подав на розгляд Верховної Ради України як невідкладний.

Національний спротив – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. Він передбачає впровадження системи загальновійськового навчання населення, розвиток територіальної оборони та руху опору.

Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза районами безпосередніх бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Це суттєво посилить обороноздатність, адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить будуть готові дати йому відсіч, навіть на окупованих територіях.

Експерти наголошують, що прийняття законопроєкту є безальтернативним шляхом максимально швидкого зміцнення обороноздатності держави в умовах зростаючої російської загрози як з території РФ, так і з боку окупованих українських територій, Білорусі та Придністров’я.

Розгляд законопроєкту № 5557 у другому читанні має відбутися до 14 липня ц. р.

Детальніше про національний спротив: https://sprotyv.in.ua/uk/.