Повідомлення

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про основи національного спротиву

30 червня 2021 року

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про основи національного спротивуУчора депутати Верховної Ради конституційною більшістю підтримали в першому читанні законопроєкт № 5557 про основи національного спротиву. За його ухвалення проголосували 318 народних обранців з 350 присутніх, що стало демонстрацією єдності в українському парламенті щодо доленосного для національної безпеки та оборони рішення.

Зазначений законопроєкт є результатом спільного напрацювання представників усіх видів і родів військ (сил), представників ветеранських організацій та експертів під загальною координацією Президента України. Він готувався на основі вивчення досвіду країн – членів НАТО з організації всеохоплюючої оборони, зокрема територіальної оборони, руху опору та підготовки населення до захисту своєї країни. Тому напередодні голосування у НАТО висловились про підтримку закладеної у законопроєкті ідеї розвитку національного спротиву. Так, стратегічний радник НАТО з питань Cил спеціальних операцій Майкл Ріпасс (США) зазначив, що в НАТО готові надати експертну підтримку щодо законопроєкту № 5557.

Нагадуємо, що законопроєкт № 5557 Президент України подав на розгляд Верховної Ради України як невідкладний.

Національний спротив – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. Він передбачає впровадження системи загальновійськового навчання населення, розвиток територіальної оборони та руху опору.

Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза районами безпосередніх бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Це суттєво посилить обороноздатність, адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить будуть готові дати йому відсіч, навіть на окупованих територіях.

Експерти наголошують, що прийняття законопроєкту є безальтернативним шляхом максимально швидкого зміцнення обороноздатності держави в умовах зростаючої російської загрози як з території РФ, так і з боку окупованих українських територій, Білорусі та Придністров’я.

Розгляд законопроєкту № 5557 у другому читанні має відбутися до 14 липня ц. р.

Детальніше про національний спротив: https://sprotyv.in.ua/uk/.