Головне управління розвідки є одним із центрів інновацій українського війська: від бойових безпілотних літальних апаратів і засобів ППО — до морських дронів і власної супутникової розвідки, яка дозволяє бачити ворога навіть у найскладніших умовах.
Про це в інтерв’ю телеканалу “Київ” заявив ексзаступник начальника ГУР МО України генерал‑майор Ілля Павленко.
Начальник ГУР МО України Кирило Буданов створив ефективну команду, яка поділяє його цінності та працює в режимі 24/7, що забезпечує динамічний розвиток спецслужби.
Ілля Павленко переконаний, що жодне перемир’я на полі бою не стосується роботи розвідників і покладає на спецслужбу додаткову відповідальність.
“Розвідка повинна виявляти будь-які загрози та попереджати їх. Якщо пам’ятаєте, ще в листопаді 2021 року Кирило Буданов попереджав про майбутнє вторгнення. Була навіть карта з оцінкою сил та засобів супротивника. На жаль, ні в Україні, ні на Заході це серйозно не сприйняли”, — наголосив Павленко.
Крім відстеження військових планів ворога, в ГУР створили аналітичну платформу War&Sanctions, яка стала вагомим інструментом для формування та оновлення санкційних списків, зокрема, проти російських виробників озброєнь.
“Це робота розвідки, яка збирає, верифікує та передає цю інформацію, щоб політики бачили справжнє походження компонентів російської зброї. На сайті можна відстежити, хто постачає запчастини до російської техніки — японці, британці, німці. Якщо їхні системи контролю не спрацьовують, це сигнал для нових санкцій,” — розповів Ілля Павленко.
У Головному управлінні розвідки вдалося створити атмосферу, в якій фахівці прагнуть розвиватися, впроваджувати інновації та бути лідерами. Такий підхід — єдиний, який може забезпечити стійкий розвиток воєнної розвідки в умовах повномасштабного вторгнення росії.
Повне інтерв’ю Іллі Павленка – за посиланням.