Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Уперше відзнакою “За відданість розвідці” нагороджено рядового солдата-розвідника

7 вересня 2019 року / інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Уперше відзнакою “За відданість розвідці” нагороджено рядового солдата-розвідника

Сьогодні, 7 вересня, в Україні відзначається День воєнної розвідки – професійне свято тих, хто покрив себе невмирущою славою в Донецькому та Луганському аеропортах, у численних боях, рейдах та розвідувальних операціях російсько-української війни та продовжує показувати приклади героїзму та професіоналізму.

Напередодні свята начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-полковник Василь Бурба нагородив снайпера 130-го розвідувального батальйону солдата Віктора Торкотюка. АрміяІнформ розповідала про нього своїм читачам рівно місяць тому – тоді розвідник повернувся з Таїланду, де виборов бронзову медаль на чемпіонаті світу з Муай Тай.

Уперше відзнакою “За відданість розвідці” нагороджено рядового солдата-розвідника

Віктор Торкотюк є єдиним військовослужбовцем у складі національної збірної команди України з тайського боксу. Враховуючи бойові та спортивні здобутки солдата Віктора Торкотюка, його мужність під час виконання на фронті завдань за призначенням, начальник ГУР МО України прийняв рішення нагородити Віктора відомчою відзнакою – медаллю “За відданість розвідці” 3 ступеня.

Під час церемонії нагородження генерал наголосив: вперше з часу створення Головного управління розвідки Міністерства оборони України відомчою відзнакою нагороджується воїн окремого розвідувального батальйону.

– Це незвичайний воїн з незвичайного розвідбату, – зауважив головний розвідник вітчизняного війська. – Багато різних негараздів довелося подолати Віктору в своєму житті, але він, як кажуть, не зламався, став справжнім воїном та призером чемпіонату світу з дуже жорстокого виду спорту. Щодо 130-го розвідбату, то, на превеликий жаль, на початок війни на всі Збройні Сили України ми мали всього два розвідувальних батальйони, які вдалося зберегти від скорочення тодішнім недалекоглядним керівництвом Збройних Сил. Сьогодні у складі Збройних Сил України налічується втричі більше розвідбатів, ніж було у 2014 році, й 130-й батальйон посідає гідне місце серед них, – сказав генерал-полковник Василь Бурба.