Повідомлення

Український інститут національної пам’яті оприлюднив результати реформи декомунізації станом на грудень ц. р.

29 грудня 2016 року
Згідно з оприлюдненими даними, понад 50 тисяч вулиць в Україні змінили назви, у тому числі більше десяти перейменовано на честь розвідників АТО
Український інститут національної пам’яті оприлюднив результати реформи декомунізації станом на грудень ц. р.

Днями Український інститут національної пам’яті підбив підсумки реформи декомунізації у 2016 році. Згідно з оприлюдненими даними протягом року українці обрали нові назви для 51493 вулиць та 987 міст і сіл, демонтовано 1320 пам’ятників Леніну та 1069 іншим тоталітарним ідолам.

Реформа не лише повернула історичні назви багатьом вулицям, містам та селам по всій Україні, але й залучила до громадського обговорення українське суспільство.

Поряд з поверненням історичних назв українці вшанували подвиги захисників України, здійснені під час відбиття російської збройної агресії. Так, в різних населених пунктах нашої держави з’явились вулиці, названі на честь розвідників, зокрема Євгена Подолянчука, Андрія Назаренка, Олексія Волохова, Юрія Олефіренка, Дмитра Придатка, Сергія Гришина, Максима Бендерова, Сергія Сєнчева, Олександра Кушнірука, Володимира Довганюка та Олександра Романенка.

Герої не вмирають, вони житимуть, доки ми про них пам’ятаємо!

Більше інформації – на сайті інституту.