Повідомлення

Українській Спілці ветеранів Афганістану – 25 років!

25 червня 2015 року
25 червня 1990 року було засновано Всеукраїнську громадську організацію ветеранів війни в Афганістані та інших країнах світу
Українській Спілці ветеранів Афганістану – 25 років!

25 років тому за результатами установчої конференції Спілки воїнів-інтернаціоналістів України (СВІУ) було створено єдину організацію ветеранів війни в Афганістані та інших країнах світу, до якої згодом увійшли учасники миротворчих операцій.

Після проголошення Україною незалежності на позачерговій конференції СВІУ було прийнято рішення про перейменування організації в “Українську Спілку ветеранів Афганістану” та уточнено мету діяльності: політичний, правовий, соціальний захист ветеранів війни на території інших держав, сімей загиблих, увічнення пам’яті про полеглих побратимів, передача молоді героїко-патріотичних і духовних цінностей.

Українській Спілці ветеранів Афганістану – 25 років!

Сьогодні УСВА налічує 25 обласних, 718 міських і районних, 1096 первинних осередків, які об’єднують близько 140 тисяч ветеранів. Імена легендарних розвідників афганської війни – Героїв Радянського Союзу Ігоря Плосконоса та Олега Онищука носять Павлоградська районна організація Дніпропетровської області та Ізяславська міська організація Хмельницької області відповідно.

Завдяки зусиллям членів УСВА в усіх обласних та більшості районних центрів України споруджено меморіали воїнам, загиблим під час виконання службових обов’язків із захисту інтересів держави за її межами. Значних зусиль організація докладає з питань соціального захисту ветеранів та їх сімей, пропаганди спорту та здорового способу життя, розвитку військово-патріотичної творчості та багатьох інших важливих напрямів.

Від початку АТО УСВА чітко визначила свою позицію щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Щиро вітаємо бойових побратимів з Української Спілки ветеранів Афганістану з 25-ю річницею заснування організації та бажаємо міцного здоров’я і подальших успіхів в ім’я України!