Смачного, регулярного, гарячого та калорійного харчування потребують всі військовослужбовці, які перебувають у зоні проведення АТО. Проте, розвідники, з огляду на особливості виконання завдань, більш за всіх потребують якісного харчування.
Добовий харчовий пайок військовослужбовця Збройних Сил України важить декілька кілограмів. Розвідники, йдучи на завдання, переважно роблять вибір на користь більшої кількості боєприпасів, ніж на користь шлунка. Дізнавшись про це, вчені Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України взялися розробити добовий пайок, котрий має таку ж калорійність, як і традиційний, але важить лише 500–600 грамів. Адже необхідний для цього досвід колектив інституту має.
Впродовж декількох десятиріч українські теплофізики розробляли натуральні порошкоподібні продукти з оздоровчими властивостями для широкого застосування. З початком АТО перед ними постало нове завдання – зберегти біологічно активні речовини в продуктах і зменшити витрати енергоносіїв на сушіння. При цьому, щоб досягти повноцінної біологічної активності харчування, потрібно вводити до раціону не окремі вітаміни та мікроелементи, а правильно підібрані комплекси.
Науковці власним коштом закупили продукти, з яких за інноваційними технологіями поза бюджетними темами виготовили сухі пайки для українських військових та передали їх в зону АТО.
Ідею теплофізиків та власні практичні напрацювання широко використовують жінки-волонтери в багатьох куточках України. Жінки сушать овочі та готують сухі страви, а солдатам у зоні АТО залишається залити страву окропом та додати інгредієнтів на свій смак.
Нові сухпайки, виготовлені за технологіями українських теплофізиків, вже високо оцінили воїни деяких військових частин, які беруть участь в АТО.