Повідомлення

Україна пропонує США розробити проєкт рамкової угоди про оборонне співробітництво

24 грудня 2020 року
Про це повідомляється на сайті Глави української держави
Україна пропонує США розробити проєкт рамкової угоди про оборонне співробітництво

Заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець провів зустріч з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, на якій були підбиті підсумки двосторонньої співпраці у сфері національної безпеки й оборони у 2020 році та намічені плани розвитку в цьому напрямі на наступний рік і перспективу.

Роман Машовець наголосив на незмінності курсу України на вступ до НАТО та подякував за допомогу США у розвитку оборонних спроможностей України і досягненні стандартів Альянсу. Під час зустрічі було позитивно оцінено отримання Україною у червні статусу члена Програми розширених можливостей НАТО. Щодо подальшої співпраці заступник керівника Офісу Президента запропонував розпочати розробку проєкту двосторонньої рамкової угоди про оборонне співробітництво. Документ має охопити всі напрями українсько-американської взаємодії у цій сфері, включно з оборонною реформою, зокрема системи кадрової політики, розвитком бойових можливостей Збройних Сил України, всебічним забезпеченням та озброєнням військ, реформуванням оборонно-промислового комплексу, підготовкою військових підрозділів, військовою освітою, наукою і розвитком оборонних технологій, лікуванням та реабілітацією поранених військовослужбовців, соціальним захистом ветеранів, військовослужбовців і членів їхніх сімей, взаємною участю в міжнародних форматах співробітництва та іншими важливими для обороноздатності України питаннями.

Крістіна Квін відзначила великий обсяг напрацювань в оборонній галузі та наголосила на важливості приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО, що має практично запрацювати вже наступного року. Вона підтвердила готовність Сполучених Штатів Америки продовжити надавати допомогу для розвитку оборонних спроможностей України та опрацьовувати нові формати двостороннього співробітництва.

Сторони погодилися наступного року провести роботу з подальшого розвитку договірної бази між Україною і США про оборонне співробітництво та докласти зусиль для ефективного використання американської допомоги, яка запланована на 2021 рік, силами оборони України.