Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

У змаганнях із практичної стрільби серед спецпризначенців силових структур кращими визнані курсанти з Одеси

23 червня 2020 року / інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
У змаганнях із практичної стрільби серед спецпризначенців силових структур кращими визнані курсанти з Одеси

Курсанти другого й третього курсів факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса) взяли участь у змаганнях із практичної стрільби. Вісім команд, які представляли військовослужбовці підрозділів спеціального призначення Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України, виборювали право називатися кращими в командному та індивідуальному заліку.

“Практична стрільба” – новий вид вправ, який декілька років тому було включено до програми підготовки підрозділів спеціального призначення ЗСУ, МВС, СБУ. Такі змагання постійно проводять серед спецпризначенців у провідних арміях світу. Вправи дозволяють розвивати тактичний рівень підготовки та підвищувати боєздатність підрозділів за критичних умов застосування.

У змаганнях із практичної стрільби серед спецпризначенців силових структур кращими визнані курсанти з Одеси У змаганнях із практичної стрільби серед спецпризначенців силових структур кращими визнані курсанти з ОдесиУ змаганнях із практичної стрільби серед спецпризначенців силових структур кращими визнані курсанти з Одеси

Змагання відбувалися на полігоні навчального закладу і включали виконання вправ з практичної стрільби штатною зброєю: автоматом АК-74, обладнаним прицільним пристроєм. Учасники вели стрільбу в пішому порядку з постійною зміною положення. Кожна вправа мала чітко визначену прикладну спрямованість, що дозволяє моделювати ситуації з урахуванням особливостей службово-бойового застосування. Зокрема, стрільба з постійною зміною тактичної (мішеневої) обстановки, стрільба з перешкодами в напрямку цілі, стрільба по цілях, які раптово з’являються і зникають, стрільба, яка імітує перебування у приміщенні тощо.

У змаганнях із практичної стрільби серед спецпризначенців силових структур кращими визнані курсанти з Одеси

Судді прискіпливо оцінювали дії учасників змагань, особливу увагу звертаючи на швидкість виконання завдання і кількість прицільних влучань. За підсумками змагань в індивідуальному заліку всі три призових місця зайняли курсанти Одеського вишу. До того ж за таким форматом вихованці Військової академії (м. Одеса) виступали на змаганнях уперше. Але постійні тренування, зокрема опанування прийомами Бойовій армійської системи (Барс) зробили свою справу. Крім того, у команді Військової академії є курсанти, які приймали участь у бойових діях на сході країни. Тож бойовий досвід, який вони там здобули, безперечно допоміг отримати перемогу.

Олександр Кіндсфатер