Повідомлення

У розробленому проєкті Стратегічного оборонного бюлетеня визначено перспективну модель ЗС України зразка 2030 року

12 лютого 2021 року
Проєкт документа розроблено у вітчизняному оборонному відомстві
У розробленому проєкті Стратегічного оборонного бюлетеня визначено перспективну модель ЗС України зразка 2030 року

Вчора в Міністерстві оборони України відбулося засідання робочої групи з опрацювання Стратегії воєнної безпеки України та Стратегічного оборонного бюлетеня України, під час якого було детально обговорено пропозиції та схвалено проєкт Стратегічного оборонного бюлетеня для подальшого його розгляду керівництвом ЗС України та погодження з центральними органами виконавчої влади. До участі у заході також долучилися іноземні радники з держав – членів НАТО.

Новий Стратегічний оборонний бюлетень спрямований на досягнення конкретних спроможностей сил оборони з урахуванням результатів оборонного огляду. У проєкті бюлетеня визначено перспективну модель ЗС України та інших складових сил оборони, вимоги до цієї структури, складу, основних спроможностей та інших ключових кількісних та якісних показників сил оборони. Крім того, проєктом Стратегічного оборонного бюлетеня передбачено, що за результатами реалізації завдань воєнної політики України сили оборони будуть:

відповідати вимогам ведення всеохоплюючої оборони України та побудовані на національних і євроатлантичних цінностях;

взаємосумісні з відповідними структурами держав – членів НАТО, а також спроможні забезпечити оборону території України у міжнародно визнаних кордонах;

вести кіберборотьбу;

протидіяти в інформаційній сфері з використанням всього потенціалу держави та громадянського суспільства;

застосовувати для відсічі збройної агресії всі можливі форми і способи ведення збройної боротьби з дотриманням принципів і норм міжнародного права.